Atliekant tyrimus Baltijos jūroje PTPI komanda pastebėjo nafta išsitepusį laibasnapį narūnėlį
Atliekant tyrimus Baltijos jūroje PTPI komanda pastebėjo nafta išsitepusį laibasnapį narūnėlį. Į bėdą pakliuvusį paukštį pavyko pagauti, o plunksnas švariai išplauti.
Narūnėlio nafta išsitepusios krūtinės ir pilvo plunksnos buvo sulipusios, praradusios gebėjimą sukibti viena su kita ir išlaikyti oro sluoksnį tarp kūno ir vandens. Netekus apsauginio oro tarpo plunksnose, šaltas jūros vanduo pasiekia paukščio kūną. Kad išlaikyti kūno temperatūrą, suaktyvėja medžiagų apykaita, tačiau dėl sulipusių plunksnų sumažėja ir paukščio plūdrumas, kartu ir galimybė sėkmingai pasigauti maisto. Visi vandens paukščiai kruopščiai prižiūri savo plunksnas, jas nuolat tvarkosi. Bandant snapu susitvarkyti nafta išteptas plunksnas, dalis teršalų patenka į virškinamąjį traktą, sukeldami jo, inkstų ir kepenų pažeidimus, paukštis nebegali pilnai įsisavinti maisto medžiagų, viduriuoja.
Deja, ši istorija neturėjo laimingos pabaigos. Narūnėlis jau buvo nusilpęs, viduriavo ir, greičiausiai dėl naftos produktų sukeltų vidinių pažeidimų, po keliolikos valandų nugaišo.
Komentaruose rasite video, kaip vyko narūnėlio plunksnų valymo procedūra.